AUTORYZOWANY SERWIS Citroën Q SERVICE CASTROL - SERWIS WSZYSTKICH MAREK PRZEGLĄDY TECHNICZNE SAMOCHODÓW Stacja Kontroli Pojazdów SKLEP MOTORYZACYJNY - CZĘŚCI ZAMIENNE

MSKP – Produkcja i wykonawstwo

MSKP – Produkcja i wykonawstwo

MSKP- Mobilna Stacja Kontroli Pojazdów

Innowacyjny biznes w branży diagnostyki pojazdów mechanicznych

Stacje Kontroli Pojazdów – bezpieczny, stabilny i regulowany ustawowo biznes.

Dodatkową, najnowszą działalnością naszej firmy jest budowa Mobilnej Stacji Kontroli Pojazdów.

Jest to budynek o konstrukcji stalowej obudowanej płytami warstwowymi z płaskim dachem, bramami, stolarką okienną i drzwiową o wymiarach spełniających wymogi z dnia Ministerstwa Transportu i Budownictwa z dn. 10 lutego 2006 r wraz z linią diagnostyczną i urządzeniami niezbędnymi do wykonywania badań technicznych pojazdów samochodowych do 3,5 tony.

Wyposażenie i warunki lokalowe Mobilnej Stacji Kontroli Pojazdów są zgodne z obowiązującymi wymaganiami dla tego typu obiektów, a dopuszczenie budynku do eksploatacji przez Transportowy Dozór Techniczny nie stanowi problemu.

Budynek postawiony jest na fundamentach wykonanych przez inwestora i może być każdej chwili przeniesiony w inne miejsce lokalizacyjne lub dobudowywany do obiektów istniejących jak: warsztaty samochodowe, myjnie czy sklepy wielkopowierzchniowe. Ma on powierzchnię max. 100m kwadratowych, a więc do jego zbudowania wymagana jest niewielka działka. Budynek wraz z wyposażeniem jest dość tani, a zwrot inwestycji w zależności od lokalizacji i obrotów następuje w ciągu 4 -7 lat.

Kontakt: z.pajak@polserwis.eu

Co to jest MSKP?

Mobilna Stacja Kontroli Pojazdów (MSKP) – modułowa, mobilna, prosta konstrukcja spełniająca wszystkie normy w zakresie zgodności lokalowych i wyposażenia dla Podstawowej Stacji Kontroli Pojazdów.

Modułowa konstrukcja Stacji Kontroli Pojazdów oparta na systemie platform regulacyjnych pozwala na usytuowanie Stacji Kontroli Pojazdów na dowolnym, utwardzonym terenie – także na gruncie o nieregularnym nachyleniu. Takie rozwiązanie techniczne pozwala na skutecznie i dochodowe zagospodarowanie działek, które dotychczas były niedostępne dla tradycyjnych Stacji Kontroli Pojazdów. MSKP świetnie sprawdzi się zarówno u inwestorów zawiązanych z branżą motoryzacyjną, jak i w nowo powstających podmiotach.

Wymagania terenu dla MSKP

Mobilną Stację Kontroli Pojazdów można zainstalować na działce o powierzchni min. 250 m2 z możliwością wykonania przyłącza energetycznego oraz wodno-kanalizacyjnego.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań w zakresie usadowienia Mobilnej Stacji Kontroli Pojazdów istnieje możliwość posadowienia obiektu, bez ingerencji w już istniejącą infrastrukturę, na terenach dzierżawionych, czy też w miejscach, w których tradycyjne budownictwo nie jest możliwe, gdyż nie ma możliwości postawienia obiektu na stałe związanego z gruntem.

Elastyczność i modułowość konstrukcji sprawia, że Mobilna Stacja Kontroli Pojazdów może być dowolnie konfigurowana zarówno pod względem aranżacji wnętrza, jak i zewnętrznych elementów obiektu, a poprzez łatwy dostęp do wszystkich elementów konstrukcyjnych oraz urządzeń diagnostycznych, pozwoli na łatwą konserwację obiektu.

Zalety MSKP

 • Możliwość zagospodarowania nieużytecznych gruntów
 • Szybkie tempo projektowania i posadowienia obiektu
 • Niezwykła elastyczność projektowania i aranżacji obiektu
 • Szerokie możliwości indywidualizacji MSKP
 • Wyposażenie MSKP zgodne z wymaganiami inwestora i obowiązującymi przepisami
 • Zewnętrzne elementy budynku mogą być zmieniane / dostosowywane do oczekiwań inwestora
 • Możliwość przeniesienia całego obiektu w inne miejsce
 • Bezpieczny, stabilny i regulowany ustawowo biznes

MSKP – wariant podstawowy:

 • podstawa z regulowanymi stopami stalowymi i konstrukcją montażową ścieżki diagnostycznej
 • budynek o konstrukcji stalowej obudowany płytami warstwowymi, z płaskim dachem, bramą / bramami, stolarką okienną i drzwiową
 • pełna ścieżka diagnostyczna z podnośnikiem całosamochodowym
 • biuro obsługi klienta
 • zaplecze socjalne

Podstawowy zestaw urządzeń diagnostycznych

Najważniejszym elementem każdej stacji kontroli pojazdów jest dobra i sprawdzona ścieżka diagnostyczna, bowiem to właśnie ona ma największy wpływ na dokładność i szybkość wykonywanych badań technicznych i pomiarów. Oferowane urządzenia, wchodzące w skład modułów wyposażenia MSKP sprawdzają się w bieżącej obsłudze klientów, a przede wszystkim są niezawodne i długowieczne. Każdy inwestor może wybrać urządzenia według własnego uznania i w sposób dowolny tworzyć zestaw urządzeń diagnostycznych – zgodnie z przepisami regulującymi obowiązkowe wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Regulacje prawne

Rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 10 lutego 2006 r. w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do stacji przeprowadzających badania techniczne pojazdów
http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20060400275

Warunki techniczne dla podstawowej stacji kontroli pojazdów
https://www.biznes.gov.pl/pl/publikacje/2968-warunki-techniczne-dla-podstawowej-stacji-kontroli-pojazdow

wpChatIcon